Balustrady metalowe na straży Twojego bezpieczeństwa

Balustrady metalowe na straży Twojego bezpieczeństwa
8 stycznia 2019

Do czego potrzebne są nam balustrady balkonowe? Jest to oczywista forma ochrony. Balustrada to także oparcie, ułatwiające wchodzenie po schodach, szczególnie osobom starszym czy mającym problem z poruszaniem się. Jak więc dobrze wybrać tego rodzaju konstrukcję? Naturalnym jest, że metalowa balustrada będzie solidna, warto jednak sprawić, by prezentowała się estetycznie i nowocześnie. Oferta produktów marki Lamo zaspokaja obie te potrzeby.

Z czego wykonuje się balustrady?

Najprostszym i najtańszym materiałem jest drewno. Ma ono jednak istotne wady w stosunku do metali. Nawet najlepsza konserwacja, lakierowanie czy malowanie nie zapewni takiej odporności na warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia, jaką ma stal. Nie chcielibyśmy przecież być niemile zaskoczeni, gdy opierając się o balkonową balustradę, nie wytrzymałaby ona naszego ciężaru (np. z powodu spróchnienia lub po prostu złamania). Można więc zgodzić się, że metalowe barierki są rozwiązaniem bezpieczniejszym. Co więcej, aluminium czy stal są na tyle plastyczne, że pozwalają tworzyć rozmaite kształty, dostosowując się w ten sposób do charakteru budynku.

Sam dostosuj projekt

Balustrady metalowe montuje się w różnych miejscach. Wyróżnia się następujące typy:

  • Balustrady balkonowe – funkcja ochronna jest ich zdecydowanie najważniejszym przeznaczeniem. Jako że są elementem widocznym z daleka, powinny także dobrze się prezentować. Model powinien być dopasowany m.in. do ogrodzenia lub wyglądu domu. Projekty są więc bardzo indywidualne, mogą np. zawierać wypełnienie w postaci siatki lub przezroczyste ze szkła, różnić się rozmiarem czy wykończeniem.
  • Barierki na schody – loft, chata, willa czy dwupoziomowe mieszkanie – nieważne. Schody trzeba zabezpieczyć w każdym domu. Balustrady mogą być bardzo ozdobne (np. w motywy roślinne albo geometryczne wzory) lub bardzo proste – w zależności od wystroju i stylu wnętrza. Istnieje jeszcze większa dowolność w wyborze wypełnienia pomiędzy segmentami, może być to np. szkło, drewno czy stalowe linki.
  • Balustrady wewnętrzne – montuje się je m.in. w halach sportowych lub biurach w celu odseparowania różnych stref czy zabezpieczenia wyżej położonych miejsc i wewnętrznych tarasów. Podobnie jak w przypadku ochrony schodów, balustrady wewnętrzne można z dużą dowolnością dostosować do aranżacji budynku.
  • Balustrady zewnętrzne – analogicznie do barierek wewnętrznych, zabezpieczają schody, tarasy czy podwyższenia, które znajdują się w otwartej przestrzeni.

Należy zaznaczyć uniwersalne cechy metalowych balustrad marki Lamo. Są one wykonywane z metalu, aluminium lub stali, przez co są niezwykle mocne i solidne, odporne na warunki pogodowe – deszcz, śnieg czy silne słońce. Balustrady mogą być malowane na jeden z kolorów z palety RAL.

Bez balustrady ani rusz

Aby w pełni dopasować metalową balustradę do swoich potrzeb, możesz indywidualnie skonsultować swój projekt z wysokiej klasy specjalistami. Balustrady mogą również być profesjonalnie zamontowane na życzenie, choć ich instalacja nie jest trudna. Różnorodne modele pozwalają dopasować konstrukcję do każdego budynku, stanowiąc estetyczne wykończenie i podkreślenie stylu aranżacji całości.

Wpisz wyszukiwaną frazę
×