Schody metalowe – niebanalny sposób na połączenie pięter

Schody metalowe – niebanalny sposób na połączenie pięter
15 stycznia 2019

Każdy wie jaka jest funkcja i zastosowanie schodów. O czym jednak warto wspomnieć to fakt, że współcześnie przykłada się do tego elementu większą wagę. Mnogość materiałów, nowoczesna technika oraz rozmaite inspiracje we wzornictwie pozwalają na naprawdę niezwykłe aranżacje przestrzeni ze schodami w tle.

Styl industrialny i nie tylko

Metalowe schody kojarzą się z architekturą przemysłową. Można spotkać je w wielu zakładach produkcyjnych oraz dawnych fabrykach. Schody z metalu stały się współcześnie symbolem stylu postindustrialnego. Zatem tego rodzaju elementy wchodzą do wnętrz mieszkań, loftów i domów, biurowców, firm i miejsc publicznych odnowionych w stylu przemysłowym. Nie oznacza to jednak, że metalowe schody marki Lamo pasują jedynie do wnętrz o konkretnym charakterze. Doskonale się prezentują w dowolnych budynkach, ponieważ istnieje możliwość bardzo dużego dostosowania projektu schodów do wymagań oraz warunków konkretnej przestrzeni. Stalowa konstrukcja i balustrada współgrają z kamiennymi lub drewnianymi stopniami. Dodatkowo metalowe elementy mogą być pomalowane farbą proszkową o dowolnym kolorze z palety RAL. Widać zatem, że schody mogą stać się zarówno centralnym ogniwem wystroju, jak i dopasować się do stylu budynku lub aranżacji wnętrza.

Schody wewnętrzne, zewnętrzne i samonośne

Marka Lamo zajmuje się wykonywaniem różnych modeli schodów metalowych.

Schody zewnętrzne ze stali lub aluminium charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Doskonale znoszą deszcz, śnieg czy mocne słońce, a pokrycie warstwą farby proszkowej zapobiega rdzewieniu, dzięki czemu konstrukcja zachowuje swoje cechy przez długie lata. Nadają się świetnie zarówno do niższych domów, jak i wysokich budynków, kamienic.

Schody wewnętrzne to klasyczna konstrukcja spotykana w środku wielopoziomowych budynków. Rozmach projektu może sprawić, że takie schody będą rzucać się w oczy wszystkim gościom. Dlatego często są wybierane do komercyjnych przestrzeni, np. hoteli czy przestronnych pomieszczeń w domu. Odpowiedni projekt wpasuje je również do mniejszych lokali.

Metalowe schody samonośne są ciekawym, nowoczesnym sposobem połączenia pięter. Są one zdecydowanie funkcjonalne, ale ponadto stanowią o pewnym pomyśle aranżacyjnym, pozostawiając więcej przestrzeni do wykorzystania. Mogą zatem doskonale współgrać z zastanym stylem pomieszczenia. Wykonanie z solidnych materiałów metalowych zapewniają trwałość oraz ograniczają konieczność wysiłku w dbaniu o konstrukcję przez wiele lat.

Doskonałe schody do każdego budynku

Przy budowie lub remoncie domu, biura, budynku wielorodzinnego czy lokalu użytkowego schody są jednym z tych elementów, które są konieczne dla odpowiedniego funkcjonowania i o których myśli się w pierwszej kolejności. Warto więc zadbać o ich odpowiednią prezencję oraz żeby inwestycja była jednorazowym wydatkiem na wiele lat.

Wpisz wyszukiwaną frazę
×