Stół – najważniejszy mebel w domu

Stół – najważniejszy mebel w domu
31 stycznia 2019

Serce domu. Centrum spotkań i integrator. Duży, rodzinny czy choćby niewielki, dla dwóch osób – musi być. Stół to mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Jeżeli dodatkowo wpisuje się w najnowsze trendy, jest solidny i jedyny w swoim rodzaju to udało się osiągnąć stan idealny. Jak poradzić sobie z wyborem, kiedy rynek zasypuje propozycjami, ale nie do końca nam one pasują? Marka Lamo namawia – zrób swój stół samodzielnie, to takie proste!

Zrób mebel sam, to takie proste

Niezwykle popularny ostatnimi czasy trend Do It Yourself zmienia nieco perspektywę postrzegania otoczenia. Odnosi się to również do aranżacji wnętrz. Nie do końca zadowalają nas już meble ze sklepów sieciowych. Często nawet jeśli się na nie decydujemy, poddajemy je upcyclingowi, personalizujemy, zmieniamy by były jedyne w swoim rodzaju. Komody zyskują nowe kolory, uchwyty, krzesła wybieramy niejednakowe, każde wygląda inaczej. Stoliki kawowe robimy z palet euro a regały na książki ze skrzynek po owocach. Mieszkania nabierają charakteru, który odzwierciedla lokatorów. Dzięki temu sami mieszkańcy czują się w swoich wnętrzach dobrze i bezpiecznie.

Personalizacja przestrzeni nie jest trudna i nie wymaga szczególnych umiejętności. W sklepach – zarówno stacjonarnych jak i internetowych – pojawia się mnóstwo rozwiązań dla domowych majsterkowiczów. Wystarczy pomysł, wolny wieczór oraz trochę chęci. Satysfakcja gwarantowana, a dodatkowo świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu z bliskimi.

Nogi do stołu to podstawa

Na dobry początek przygody z meblami samodzielnie tworzonymi, warto podjąć prosty i przyjemny projekt. Stół to mebel, który daje ogromne możliwości twórcze. Wielość kształtów, rozmiarów, rodzajów blatów oraz nóg a jednocześnie prosta konstrukcja. Wybór odpowiednich nóg do stołu to podstawa. Od nich zależy styl, efekt końcowy i stabilność mebla.

Marka Lamo oferuje kilkanaście modeli nóg do stołu wykonanych z wysokiej jakości stali. Metalowe nogi do stołu w kształcie litery X, prostokątne ramy z profili zamkniętych lub designerskie typu Hairpin. Na uwagę zasługuje ich solidność. Konstrukcje utrzymają zarówno delikatne, wykonane ze szkła blaty, jak i ciężkie, kamienne na przykład marmurowe. Zestaw idealny to klasyczny, drewniany blat wsparty na stalowych podstawach. Aby złagodzić nieco surowy charakter metalu, nogi stołowe są malowane metodą proszkową na jeden z kilku kolorów palety RAL. Po pierwsze, możesz je dzięki temu dopasować do barw, jakie królują w Twoim domu. Po drugie, warstwa farby proszkowej to dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Powierzchnia jest bardziej odporna na korozję, nie odpryskuje, nie łuszczy się. Stół możesz postawić zarówno w salonie lub jadalni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazł miejsce w ogrodzie czy na tarasie.

Prosta, minimalistyczna forma metalowej nogi do stołu to kwintesencja dobrego gustu. Mocując ją do blatu, możesz mieć pewność, że stół przyciągnie uwagę każdego gościa. Konstrukcja nogi z jednej strony wydaje się masywna, ciężka, natomiast jej kształt powoduje, że staje się niemal niewidoczna, podkreśla styl stołu.

Stalowa noga – wiele możliwości

Kolekcja metalowych nóg do stołu marki Lamo to nieograniczone możliwości konstruktorskie. To Ty decydujesz jaki blat będzie odpowiedni na Twój mebel. Drewniany, szklany a może kamienny? Wszystko zależy od preferencji i indywidualnego gustu. Nogi wykonane ze stali różnią się od siebie rozmiarem, kształtem oraz kolorem. Stworzysz z nich nie tylko mebel do jadalni, ale też biurko, stolik kawowy czy wygodną ławę. Wystarczy wolny wieczór, pomysł i wsparcie bliskich – satysfakcja gwarantowana.

Wpisz wyszukiwaną frazę
×